Про що можуть розповісти сни та чи бувають вони віщими (розповіла психолог Анна Кушнерук)

Сніданок. Вихідний
07:00
У вихідні
Чому нам сняться віщі сни та чи треба їм вірити? Психологія снів
Pexels/Jill Burrow

Чи потрібно вірити в сни? Що відбувається з мозком під час сну та чому нам сняться кошмари?

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Сон — це вимкнення нашої свідомості й пониження здатності нервової системи відповідати на зовнішні подразники. Проте під час сну ми можемо бачити картинки, історії, персонажів з життя. Деякі кажуть, що сни — це передвісники подій, а деякі вірять в те, що це просто візуалізація наших підсвідомих бажань та страхів. Як це працює насправді та чи треба вірити у віщі сни в студії ранкового шоу "Сніданок. Вихідний" розповіла психологиня Анна Кушнерук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Токсичні люди: як вони себе ведуть та розмовляють, і що робити, якщо токсичний шлюб/дитина/керівник (+ тест на власну токсичність від психолога Ганни Кушнерук)

Що таке сон з психологічної точки зору? Анна Кушнерук пояснила:

Ще Фрейд говорив, що це королівський шлях до несвідомого. Нам потрібен сон для того, щоб чути те, що намагається пробитися крізь глибу наших заборон задля того, аби наше справжнє бажання було почуто. Тобто це мова нашого несвідомого, що відповідає на питання "чого я хочу насправді?", а не "що я мав би робити?". Це ідеальний інструмент для того, аби чути себе у бажаннях, примхах та навіть еротичних фантазіях. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У відпустку без дітей: як заспокоїти совість? Поради дає психологиня Анна Кушнерук

Проте багато людей скаржаться на кошмари уві сні! Монстри, падіння з дахів, аварії тощо — чому нам все це сниться? Психологиня розповіла:

Мозок працює в нас весь час: як вночі, так і вдень. Просто вночі він перекидає інформацію з оперативної пам'яті в постійну. Ми собі посилаємо кошмар для того, щоб побачити те, чого ми бажаємо, тому що культурою й цензурою це заборонено. Наприклад: я вночі вбиваю якогось негідника, за яким я багато часу бігала. Що це може означати? Що я припиняю будь-які відносини з людиною, яка довгий час мене травмувала. Чи навпаки: я уві сні розумію шкоду від іншої людини, вона вбиває мене. Я відчуваю, що з мене знімається відповідальність за все, я стаю жертвою, всі мене люблять, всі за мною плачуть. Наші сни роблять нам послугу, коли надсилають кошмар, для того, щоб ми у своєму житті геть себе не розпустили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стосунки при розлученні: коментують Наталія Окунська та психолог Анна Кушнерук (ВІДЕО)

Іноді ми хочемо, щоб нам приснилось щось тематичне. Чи намагалися ви налаштуватись перед сном на певний настрій: романтичний, пригодницький чи навпаки драматичний? Або, наприклад, ви слухали певні аудіо чи відеозаписи, які начебто рятують від поганих снів. Та чи дієвий це метод? Анна Кушнерук зауважила:

Так, це дієві методи. Адже, повторююсь — мозок не відпочиває. Якщо ви собі даєте настанови, налаштовуєте, відпочиваєте, слухаєте приємний голос і музику, думати про те, що вам важливо — я майже впевнена, що уві сні ви будете продовжувати працювати на цю тему. Якщо ви шукаєте відповідь на якесь складне запитання (наприклад, чи розлучатися, чи купляти щось), то ви отримаєте більше інструментів для аналізу цього питання завдяки сновидінню.

Але ж є й такі люди, яким нічого не сниться! Проте психологиня пояснила, що кожна людина завжди їх бачить. Просто коли сильно психологічно втомлюєтесь, можливості усвідомлювати, аналізувати та переробляти в картинки обсяг інформації просто нема. В таких снах ви просто оновлюєтесь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи впливає зовнішність на успіх та чи можна стверджувати, що красиві люди більш успішні (коментує психоаналітик)

Деякі люди, коли бачать дивні сни, записують їх, щоб запам'ятати.Чи треба це робити? Психологиня пояснила:

Кожне сновидіння треба аналізувати. Аналіз — це розкладання інформації на певні частини та її обробка. В кожній частини сновидіння можна стільки про себе дізнатися! Тому я пропоную думати, "що буде, якщо..?". 

Та, все ж таки — чи бувають віщі сни? Чи треба вірити в їх здійснення? Анна Кушнерук розповіла:

Я не можу взяти на себе відповідальність та сказати, що їх не буває. Я точно можу сказати, що з точки зору психології й мудрості життя ми всі наділені інтуїцією. Це не лише передбачення, а й можливість аналізувати весь свій та своїх відомих нам пращурів досвід задля того, щоб прогнозувати якусь подію. Тому якщо, наприклад, ми уві сні розуміємо, що нам потрібно купити якісь ліки, то скоріш за все ми відчуваємо, що скоро захворіємо. 

А чому нам сняться еротичні сни? Дізнаєтесь від психологині із відео сюжету:

Телесніданок
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю