Творці фільму «Невидимий батальйон» поділилися особистими історіями з війни

Сніданок. Вихідний
07:00
У вихідні

Дізнайтеся історії жінок, життя яких змінила війна

Поділитися:

14 жовтня, в День захисника України, в прямому ефірі Сніданку.Вихідний творці фільму «Невидимий батальйон», прем'єра якого відбудеться 16 жовтня о 23.30 на телеканалі 1+1, поділилися історіями зі зйомок та розповіли про становище жінок в українській армії.

До студії ранкового шоу завітали дівчата, котрі працювали над створенням першого документального фільму про участь жінок у війні на Донбасі: Андріана Сусак, одна із шести героїнь стрічки, штурмовик добровольчого батальйону, Марія Берлінська – волонтер, ідейний натхненник фільму та Ірина Цілик – одна з трьох режисерів, які знімали історії жінок.

Андріана Сусак на війні зустріла кохання та до 4-го місяця вагітності служила в лавах батальйону, виконувала всі накази та їздила на бойові завдання. Зізнається, що зараз, коли в неї вже є півторарічний син, прийняти рішення та піти добровольцем на війну було б складніше, але якби ситуація була критичною, то відправила б малечу на відпочинок до Карпат і повернулася на службу. 

Як виявилось, Андріана Сусак, незважаючи на те, що була штурмовиком та звільняла цілі міста в Луганській області, офіційно була оформлена в українській армії як кухарка. «Після народження сина, як тільки розпочалися пошуки роботи, я зіштовхнулася з проблемою того, яка посада була вказана в документах. Якби я була офіційно оформлена, хоча б як військовий перекладач, то могла б зараз працювати за професією у військових структурах, а так як офіційно я - швачка, ніхто на службу перекладачем мене, звісно, брати не хоче. І ось таке замкнене коло склалось».

Ірина Цілик додає, що в нашій країні вже час змінювати радянські стереотипи, адже за статистикою в українській армії служить понад 21 тисяча жінок, і недоречно вітати лише чоловіків зі святом захисника України.

Незважаючи на те, що після двох етапів проекту, фотовиставки та соціологічного дослідження, в українському законодавстві сталися зміни (відкрили 63 позиції для служби жінкам), досі лишаються недоступними для них керівні посади в армії, а також дівчатам обмежений доступ до певних напрямків військової освіти. 

«Українські жінки беруть участь у війні вже 4 рік, але ще досі не мають доступу до прийняття ключових рішень в її ході. Немає жодної жінки комбату чи комбрига, нас не допускають до стратегічного планування операцій. Хоча є жінки, які мають бойовий досвід, якого немає в деяких генералів», - додає Марія Берлінська. 

Під час роботи над деякими історіями, знімальна команда знаходилася на відстані двохсот метрів від ворога.

  

 

Телесніданок

Всі відео

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю