Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Укр

Як допомогти дитині побороти страхи

Найрізноманітніші фобії з’являються у дітей від народження.

7-річна дівчинка в костюмах принцес Disney сколихнула мережу (фото)У програмі «Сніданок з 1+1» лікар-педіатр Ганна Гнилоскуренко розповіла, як батькам краще реагувати на прояви страху в дитини та які можуть бути наслідки, якщо цю проблему не вирішувати.

Читайте також: Як швидко та ефективно вилікувати дитячий нежить.

Зазвичай немовлята побоюються гучних звуків, яскравих спалахів або незнайомців. Згодом малюки починають боятися міфічних персонажів, покарання дорослих або й навіть школи.

 Страхи у дитячому віці – неминучі, проте якщо ними знехтувати це може призвести до небезпечних наслідків.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ДИТЯЧИХ СТРАХІВ

З певного віку емоційна сфера дитини розширюється, дитина стає більш чутливою, вразливою і, звичайно, сприймає все трошки інакше. Через це і виникає більшість страхів.

Найчастіше діти бояться темряви, злих монстрів, яких побачили у фільмі чи комп’ютерній грі, або бути покинутими чи викраденими. Проте у більшості випадків такі страхи виникають з вини батьків. Вони часто можуть залякувати малечу вигаданими персонажами, аби заспокоїти в потрібний момент.

Якщо дитині постійно розповідають історії про Бабая, дитина поступово починає в це вірити, лякатися, а потім, на жаль, може і хворіти, - переконує Ганна Гнилоскуренко.

Проте страх може стати основою для більш серйозних проблем, наприклад для неврозу чи інших захворювань.

Страх – це викид адреналіну, який може призвести до спазму судин чи ішемії периферичних органів, - запевняє лікар.

Читайте також: Як уберегти дитину від інтернет-небезпек.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПОБОРОТИ СТРАХ

Для того, щоб допомогти дитині позбутися страху, перш за все батьки повинні поговорити з дитиною. Спокійним тоном потрібно пояснити, що їх побоювання безпідставні, або в ігровій формі намагатися разом «прогнати» причину страху.

Щоб допомогти малечі позбутися страхів, передусім приділяйте їм якомога більше уваги, не критикуйте та не насміхайтеся з дитячих побоювань. Натомість підтримайте та поясніть малюкам, що вони у безпеці, - говорить експерт.

Потрібно також намагатися не нагадувати дитині про причину страху та якомога частіше переводити тему розмови в інше русло.

У таких випадках потрібно переводити розмову на іншу тему, пропонувати дитині читати більш позитивні казки. Більше перебувати на свіжому повітрі, щоб дитина не зосереджувала свою увагу саме на цій ситуації, - підказує Ганна Гнилосукренко.

Читайте також: 5 кроків, як виховати дитину самостійною.

КОЛИ ЗВЕРТАТИСЯ ДО СПЕІАЛІСТА

Хронічні страхи – це серйозне навантаження на організм дитини. Вони можуть негативно вплинути не тільки на психологічний стан, а й на здоров’я в цілому.

На жаль, діти, які мають жахи, частіше хворіють в порівнянні з дітьми, які їх не мають. Вони гірше відвідують дитячі колективи, садочки, мають гірший імунітет, тому що йде навантаження на нервову систему, - зазначає лікар.

Стан постійного стресу, такого хронічного страху він залишається може залишитися і у дітей старшого віку і навіть у дорослих.

Звертатися до спеціаліста потрібно тоді, коли батьки бачать, що дитина постійно говорить про свій страх і якщо батьки самі не здатні подолати цю проблему. Тобто якщо звичайні домашні методи не допомагають, потрібно звертатися до спеціаліста – дитячого психолога, - запевняє Ганна Гнилоскуренко.

Нагадаємо, не так давно лікар порадив 4 кроки для профілактики сколіозу в дітей.

Більше новин
Напередодні концерту на День Незалежності Океан Ельзи представив новий сингл, сповнений натяків та підтекстів

Святослав Вакарчук, який останнім часом інтригує своїх прихильників власними політичними амбіціями, несподівано представив нову пісню та реліз до неї, у якому запропонував всім зробити свій вибір.