Найкорисніші весняні овочі: Які продукти подарують сили та енергію
Експерт розповів, як правильно обирати та вживати овочі у весняний період.
Коли починається Великий піст 2017 і що не можна їсти в ці дніУ програмі «Сніданок з 1+1» дієтолог Олександр Кущ розповів про те, які овочі є найкориснішими для організму людини та порадив, як їх правильно вживати.
Читайте також: Які продукти збережуть молодість шкіри: Поради дієтолога.
Щодня імунна система людини здійснює величезну роботу заради захисту організму. Збалансоване харчування може значно покращити самопочуття, додати енергії та поліпшити стан здоров’я.
Фрукти та овочі є фундаментом для такого харчування. Саме вони містять вітаміни, мінерали та клітковину, які зміцнюють організм та продовжують життя. Всесвітня організація охорони здоров'я радить вживати п'ять порцій овочів і фруктів на день. Тобто кожного дня потрібно з’їдати мінімум 400 грамів різноманітних фруктів і овочів.
Овочі повинні складати основу раціону. Їх комбінація дає цілу гамму необхідних мікроелементів, яких ми потребуємо щоденно, - переконує Олександр Кущ.
Читайте також: Їжа для розуму: Які продукти змусять мозок працювати краще.
ЯК ОБИРАТИ ОВОЧІ В ХОЛОДНУ ПОРУ РОКУ
В зимовий та весняний період такі овочі, як помідори, огірки, кабачки та інші є несезонними. Тому більшість людей надає перевагу продуктам, які можуть зберігатися протягом довгого часу, наприклад, картоплі, моркві, буряку та іншим коренеплодам. Саме вони є основою щоденного раціону.
Часто ми недооцінюємо властивості наших місцевих продуктів, тому що картопля – це насправді продукт, який багатий на калій, - запевняє дієтолог.
Також дуже популярними є заморожені продукти, які часто продаються у магазинах. Вони є прекрасним джерелом мікро- та макроелементів, проте за умови, що заморожування було виконане правильно.
Якщо ви бачите, що у пакеті з овочами суцільні шматки льоду, цей продукт вже непридатний до споживання. Скоріш за все був порушений температурний режим, або при заготівлі недобросовісні виробники додавали воду, аби підвищити його вагу, - каже експерт.
Читайте також: 5 продуктів харчування з найбільшим терміном придатності.
ЯК ПРАВИЛЬНО ВЖИВАТИ ОВОЧІ
Майже всі види приготування овочів чудово підходять для споживання. Проте важливо знати, що сирі овочі – це завжди ризик паразитарного зараження. Тому необхідно ретельно промивати їх у проточній воді.
Особливо ретельно потрібно промивати такий овоч, як капуста, - зазначає Олександр Кущ.
Варто також пам’ятати, що у страви потрібно додавати якомога менше олії при готуванні. Рослинна олія не повинна піддаватися термічній обробці, інакше вона міститиме в собі небезпечні речовини.
Читайте також: Поради дієтолога: Які харчові домішки не можна вживати в їжу.
З ЧИМ ВЖИВАТИ ОВОЧІ
Крохмалисті овочі такі, як картопля, морква, крупи та інші краще не поєднувати з м’ясними продуктами.
Погано також поєднуються овочі з фруктами, адже через це може виникати бродіння та ферментація в організмі людини, - додає дієтолог.
З м’ясом прекрасно поєднуються усі види зелені, томати, цибуля, коренеплоди.
Салати зі свіжих овочів бажано вживати у першій половині дня, а ввечері надавати перевагу приготованим овочам. Обов’язковою для щоденного вживання є зелень в необмежених кількостях.
Нагадаємо, не так давно дієтолог розповів, що корисно їсти на сніданок.