У "Сніданку з 1+1" Людмила Барбір та Руслан Сенічкін дізналися про проблему цинізму в українців

Ведучі "Сніданку з 1+1" у прямому ефірі пройшли тест на цинізм та дізналися про причини його появи.
Українці стали більш цинічними цього року — такий результат показало дослідження Інституту соціології НАН України. Близько 60% опитуваних виявилося занадто критичними. Ведучі "Сніданку з 1+1”, що виходить у будні дні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна, телеканалу ТЕТ та на YouTube, Людмила Барбір та Руслан Сенічкін розпитали психотерапевта Олега Чабан про природу цинізму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як долати стрес під час війни дорослим та дітям: поради експерта проєкту "Говорить вся країна" психолога Оксани Зайцевої
Що зумовлює цинізм
Експерт зазначає, що такі великі цифри дослідження не здивували його, адже це зумовлено стресовим станом в умовах війни. У такій ситуації природнім є виявлення негативних людських якостей. На таку поведінку також впливає велика кількість інформаційного шуму. Психотерапевт каже, що цинізм як тимчасовий стан — це нормальна практика та певне випробування для кожної здорової людини, яке може піти їй на користь. Цинізм не є суто негативним явищем, а може бути стимулятором до того, щоб бути більш критичним. Здорово цинічні люди шукають альтернативи, хочуть щось змінювати, мають насторожене ставлення.
"Це місце випробування, якщо людина постійно по житті не є циніком. Це періодичне збурення, перевірка на того що я роблю, тобто таке переосмислення свого життя. Воно потрібне, тому що дійсно треба очиститися", — коментує Олег Чабан.
Проте, на думку експерта, зловтішна реакція на смерть росіян, (наприклад, велика кількість жартів на тему акули, що з'їла московита в Хургаді) не є цинізмом. Це більше захисна реакція, адже зараз ми переповнені люттю, і нам необхідно її випустити. Зараз ми переживаємо мікс емоцій, проте у мирному житті ми можемо повернутися до менш агресивної поведінки.
Причини виникнення
► захисна реакція
► немає сумнівів у власній правоті
► психоемоційні травми
► бажання бути "не гірше за інших"
Тест на здоровий цинізм
Відповідь на питання може бути так\ні
1. Більшість людей діють виключно з егоїстичних мотивів?
2. Вам важко довіряти іншим людям?
3. Ви скептично ставитеся до щирості та доброзичливості людей?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лінуватися з користю: поради психоаналітика в "Сніданку. Вихідний"
Психотерапевт зазначає, що тест — це не діагноз, а скоріше підказки. Подумайте над своїми ствердними відповідями та спробуйте розібратися, чому ви вважаєте саме так та чи дали б ви таку ж відповідь у минулому.
Ранок зі “Сніданком з 1+1” – це свіжі актуальні новини та події, експертні думки та поради, що налаштовують на продуктивний день. Не пропустіть проєкт з 7:00 до 9:30 у будні дні на телеканалі “1+1 Україна” та на YouTube, а також “Сніданок. Вихідний” у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.
Сніданок в соцмережах:
Instagram
Facebook
Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.