Як розпізнати перші симптоми нервового зриву? (розповіла психолог)
Що таке нервовий зрив та як з ним боротися?
Нервовий зрив: як його уникнути? Чому він з'являється та що допоможе? Сьогодні в студії "Твій день" ведучі вели розмову з психологом Наталією Ломоносовою. Що таке нервовий зрив? Розповіла:
Нервовий зрив – це коли ваші емоції дуже скачуть "по амплітуді": посилюється інтенсивність ваших емоцій. Емоції захльостують ваше мислення, контроль відступає й людина діє неадекватно: надемоційно. Ці емоції можуть бути як агресивними (істерики, бійки, биття тарілок, крик), так і ізольованими (людина "уходить в себе", ховається).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Одруження наосліп» на 1+1: психолог проекту Ірина Кириченко розповіла про причини та наслідки брехні партнерів
Як не допустити нервовий зрив? Психолог прокоментувала:
Якщо хочете не отримати нервовий зрив, то краще не жити. Не ставте собі цілі покійних. Звісно ж треба наш емоційний діапазон приводити до норми, весь час себе заспокоювати. Не перебільшувати, намагатися до подій відноситися спокійніше. Нагадаю: нас більше хвилює не те, що відбувається, а те, що ми про це думаємо. Треба розв'язувати свої життєві проблеми.
Признаки нервового зриву:
- Хронічна втома
- Сильна роздратованість
- Порушення сну та харчування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Публікуєте фото дітей у соцмережах? Астролог та психолог розказують, чому (не) варто
Та що ж зробити, якщо нервовий зрив вже відбувся? Наталія Ломоносова порадила:
Якщо у вас це вже відбулось, то слід відійти в сторону від ситуації, налаштувати свій режим сну та харчування, зайнятися спортом, прийняти заспокійливі. Якщо "зносить дах", краще йти до спеціаліста: психотерапія завжди допомагає найкраще, а також медикаментозне лікування.
Детальніше розібратися в ситуації можна з відео: