Народна медицина: чи лікує насправді часник, калина, шипшина і лимон (пояснює лікар Олексій Казаков)

Твій День
Народні методи лікування: наскільки вони дієві та про які заборони варто знати (розповідає лікар)

Чи дієві народні методи лікування та яку дію на організм чинять найбільш популярні з них? Розповідає лікар.

Поділитися:

В осінньо-зимовий епідеміологічно несприятливий сезон, коли люди часто хворіють на різні респіраторні інфекції, багато хто віддає перевагу лікуванню народними методами. Чи дієві вони? І що треба знати про властивості найбільш популярних продуктів, за допомогою яких українці намагають побороти хвороби? Про це у шоу «Твій день» розбиралися з лікарем Олексієм Казаковим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно ходити, падати та підніматися при ожеледиці? Як розпізнати перелом кінцівки? Розповідає лікар Олексій Казаков

Отже, за словами Олексія Казакова:

Часник – має слабку противірусну і протибактеріальну дію. Його можна вживати в їжу в невеликій кількості, але не варто сподіватися, що він зможе створити дієвий захист від хвороб.

Цибуля – про неї можна сказати те ж саме, що і про часник. Її можна їсти у невеликій кількості. Є важливе застереження по цибулі: в жодному разі не можна закапувати її соком ніс, тому що можна попекти слизову, пошкодити нюхові рецептори аж до втрати нюху.

Шипшина – в ній є багато вітаміну С. З шипшини можна робити слабкі відвари, вони позитивно впливають на міцність імунітету.

Лимон – також має вітамін С. Можна вживати в їжу. Застереження: соком лимона не можна закапувати носа, бо це може спровокувати опік слизової.

Імбир, калина, малина – корисні продукти для зміцнення імунітету, з них можна робити відвари, вживати в їжу.

Картопля не можна дихати над її паром, оскільки це може спровокувати опіки слизової.

Загалом лікар наголошує, що існують дійсно корисні для організму продукти, проте не варто покладати на них дуже багато сподівань у питанні боротьби з вірусами та бактеріями. Найкращою профілактикою у період епідемії є дотримання соціальної дистанції, миття рук, носіння масок, вакцинація. У разі ж симптомів хвороби варто звертатися до лікаря і не займатися самолікуванням.

Дивіться, які існують нормативи по часу для приїзду "швидкої" на виклик:

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю