Постковідний синдром: що треба знати про реабілітацію після коронавірусу. Коментує лікар

Твій День
Дивись відео

Які можуть бути нюанси постковідної реабілітації? Які методи лікарі використовують для відновлення? Розповідають у сюжеті "Твій день".

Поділитися:

Після коронавірусу організм ще довго не може отямитись від недуги. І це доведений наукою факт. Серце прискорено б’ється, немає апетиту до улюблених страв, звичні запахи доводять до нудоти, а сон – як рукою зняло. Такі випадки так часто повторюються, що науковці почали досліджувати так званий "постковідний синдром". "Твій день" разом з лікарем Олексієм Казаковим розбирали симптоми постковіду та методи реабілітації.

До симптомів "постковідного синдрому" відносять випадіння волосся, депресію, проблеми з кістками, безсоння, постійну втому, задишку, мозковий туман, порушення сну, тривожність. І це лише частина симптомів. Вони можуть проявлятись з боку будь-якої системи. Найчастіше це: дихальна система, серцево-судинна система та нервова система.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ на порозі "червоної зони": майже 1200 нових хворих, 98% госпіталізованих із коронавірусом – невакциновані

За підрахунками служби статистики Великобританії, минулого року щонайменше кожен десятий британець відчував подібні недомагання. А от канадці дійшли висновку: половина перехворілих на Covid-19 мають порушення сну. Найпопулярніша тема зараз – зміна харчових звичок. Звичні страви пахнуть по-іншому і їсти їх уже не можливо. Проблема з втратою смаку та нюху – одна з найпоширеніших. 

Постковідний синдром зараз під пильною увагою науковців, а лікарі поки що розглядають кожний випадок окремо.

В Україну поступово приходять протоколи роботи з "постковідним синдромом". Ми вже взяли у роботу американські, австралійські, польські протоколи. Відновлюємо дихальні м’язи, основні і додаткові, намагаємось за допомогою фізіотерапевтичних методів відновлювати легеневу тканину.

Що таке ковідні пальці та яка схема реабілітації для цього симптому

Ковідні пальці – це судинні зміни, пов’язані з кризою мікроциркуляції, коли у кінцівки не потрапляє необхідна кількість крові з киснем.

Людині необхідна реабілітація, ходьба, а також препарати для розширення судин, які вже призначає лікар.

Які методи постковідної реабілітації можна використовувати вдома. Дихальна гімнастика

На першому етапі реабілітації, поки хворому не можна вставати, треба надувати повітряні кульки. Це один із найкращих методів як профілактики пневмонії, так і реабілітації після неї.

Перші дихальні вправи треба робити, коли людина вже може вставати на ноги, або хоча б сідати. Наприклад, повільно вдихаємо і розводимо руки у сторони, а на видиху ніби обіймаємо себе руками. Так 10-15 разів. 

Приклади правильного виконання дихальних вправ дивіться у відео на початку сторінки.

Нагадуємо, що окрім інформаційної кампанії, яка покликана стимулювати населення вакцинуватися, 1+1 media проводить велику кількість заходів з популяризації вакцинації проти COVID-19. Нещодавно стартувала власна соціальна кампанія "Вакцинуйся. Разом ми сильніші". Для працівників компанії та родичів колег було проведено дві хвилі вакцинації в офісі. Крім цього, щепитися вакциною (три на вибір) можуть усі відвідувачі прямоефірного шоу "Танці з зірками" (слідкуйте за анонсами).

Твій день
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю