COVID-19: В Україні дозволили бустерну дозу вакцини для всіх громадян від 18 років

Україна запроваджує бустерну дозу для всіх вакцинованих проти COVID-19
Pixabay/WiR_Pixs

Відповідний наказ підписав голова МОЗ України Віктор Ляшко.

Поділитися:

Сьогодні, 6 січня, в Україні дозволили бустерну дозу вакцини від COVID-19 для всіх громадян віком від 18 років. Таким чином, медична система готується до чергового зростання кількості випадків COVID-19 в Україні. Напередодні стало відомо, що Україна вводить бустерну дозу вакцинації проти коронавірусу для людей віком від 60 років.

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко підписав наказ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Бустерна  доза має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавіруса “Омікрон”. 

"Ми закликаємо всіх українців зробити свідомий вибір на користь вакцинації від коронавірусної хвороби та допомогти нам здолати епідемію. Наразі лише три регіони країни подолали 50% повністю вакцинованого дорослого населення — Київ (73%), Київська (55%) та Полтавська (51%) області", — зазначив міністр охорони здоровʼя.

Коли і кому потрібна бустерна доза вакцини від коронавірусу

  • Бажаний період введення від 6 до 9 місяців із дати отримання другого щеплення від COVID-19. 
  • Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини  від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: COVID-19: в Україні почали вводити ревакцинальну дозу вакцини та стало відомо, як довго вірус живе в організмі

Якою вакциною робитимуть бустерне щеплення від COVID-19

  • Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. 
  • Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
  • За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Як та коли отримати сертифікат про щеплення від COVID-19 бустерною дозою

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.

Нагадаємо, що зараз у світі активно поширюється виявлений у листопаді на півдні Африки штам коронавірусу «Омікрон», який має 32 мутації. Завдяки такій кількості мутацій «Омікрон» поширюється дуже швидко, проте спричиняє легші симптоми, ніж «Дельта».

На що українці уже витрачають свою COVID-тисячу гривень, дивіться:

Новини по темі