Коли День вишиванки 2022 в Україні: точна дата свята та його історія

Коли День вишиванки в Україні: точна дата святкування у 2022 році, історія свята
фототека 1+1

Коли саме святкують день вишиванки? Історії виникнення свята.

Поділитися:

Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання. Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України ще до нашої ери. У Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг, про що є згадки тогочасних мандрівників та істориків. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу. В кожному регіоні України нині є свої традиції вишивання, свій символізм елементів орнаменту на одязі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли День матері 2022 в Україні: точна дата свята та його історія

Починаючи з 2006 року в Україні відзначають День вишиванки. Коли саме святкують день вишиванки і коли буде відзначатися це свято у 2022 році?

День вишиванкиФОТО: Instagram/ekaterina.sushchenko

День вишиванки 2022: дата

День вишиванки відзначається у третій четвер травня. Тобто цього року День вишиванки припадає на 19 травня. Це свято не прив'язане до державного чи релігійно свята, воно є швидше символічним. В умовах війни з росією та надзвичайної консолідації українського суспільства День вишиванки в Україні буде ще одним приводом заявити про те, що ми –  українці, вільний народ незалежної держави, яка відчайдушно бореться з російським загарбником.

19 травня відзначаємо Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти українські народні традиції через етнічний вишитий одяг. У День вишиванки кожен, хто хоче підкреслити своє українське походження, а також просто підтримати Україну, може одягнути вишиванку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Королева Іспанії Летиція одягнула вишиванку як знак підтримки України у боротьбі проти російської агресії

День вишиванки: історія свята

Вперше День вишиванки відначили у 2006 році. Ідею свята запропонувала студентка історичного факультету Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Вона запропонувала одногрупникам обрати день і прийти на заняття в етнічному одязі. Ідею студентки підтримали студенти і викладачі університету, і з роками ця традиція розповсюдилася по всій Україні.

Леся ВоронюкЛеся Воронюк, фото: Instagram/lesiavoroniukdv

День вишиванки: традиційні заходи

У Всесвітній день вишиванки не передбачається якихось спеціальних заходів. Люди одягають вишиванки, фотографуються в них, організовують флешмоби. У мирні часи у День вишиванки часто проводили концерти, ярмарки, фотосесії на роботі, у закладах освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Днем матері: привітання у віршах, прозі, картинках

Під час війни не рекомендується влаштовувати масових заходів з метою дотримання заходів безпеки. Проте 19 травня кожен українець, чи то в Україні, чи то за кордоном, може одягнути вишиванку і показати єдність, незламність і красу українського народу.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю