Правда чи міф: Що треба знати про вакцинацію

Дитячий інфекціоніст розповіла усю правду про дитячу вакцинацію.

Поделиться:

Кожні 20 секунд у світі помирає дитина від хвороби, яку можна було б попередити вакцинацією. Серед українців існує думка, що дитина може померти і від самої вакцини, тому батьки відмовляються від щеплень. Дитячий інфекціоніст Катерина Булавінова розповіла про поширені міфи, пов’язані з вакцинацією, та з’ясувала, які з них правдиві, а які не мають нічого спільного з реальністю. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сімейний лікар: Де шукати і як обрати

Міф 1. Краще перехворіти, чим провакцинуватися. Експерт наголошує, батьки повинні розуміти, що від інфекційного захворювання можна потрапити в лікарню, провести життя у лікарняному ліжку протягом місяця (наприклад, як під час кору) та навіть померти. 

Нині українські діти часто помирають від хвороб, від яких можна легко і недорого вакцинуватися. 

Міф 2. Вакцинувати, якщо у дитини червоне горло або нежить, не можна. Катерина зауважує, що у багатьох розвинених країнах світу США, Франції, Британії, Канаді, де люди регулярно вакцинуються, так зване червоне горло або нежить не є аргументами, які забороняють вакцинувати дитину. 

«Дітям, котрі мають хронічні захворювання, наприклад астма або цукровий діабет, потрібно ще більше вакцинацій, навіть таких, яких, на жаль, немає зараз у нашому календарі. Те ж саме стосується дорослих», - стверджує Катерина. 

Міф 3. Дитина може померти від вакцини. Чимало батьків хвилюються за імунну реакцію на вакцину у дітей і звинувачують у цьому вакцинацію. Тому в Україні й існує стільки сумнівів у населення щодо цього питання. Однак експерт зауважує, якщо у людини є реакція на вакцину, це добре, і не потрібно цього боятися. Це є показником того, що вакцина в організмі добре збереглася і дає на себе відповідь. Зазвичай такі реакції організму на вакцину швидко і безболісно проходять. До прикладу, найпоширенішою реакцію на вакцину є місцева - тобто у місці уколу. Це може бути почервоніння та опухлість в місці ін'єкції. Але не потрібно її боятися, адже вона швидко та безслідно проходить через декілька днів. 

Головне у вакцинації - захист, який залишається в організмі після її введення. 

Міф 4. В державних поліклініках щеплення роблять поганою вакциною. Вакцина у державних та приватних клініках в однаково хорошій якості. Вакцини в світі виготовляється дуже мало і вона розкуповується всіма країнами світу, тому існує суворий контроль якості. 

Міф 5. Вакцини не викликають аутизм. Вакцина ніяк не впливає на розвиток аутизм, однак, на жаль. багато неврологів та дитячих психіатрів досі у це вірять. Через це  у людей й виникає недовіра. 

Міф 6. Перед вакцинацією потрібно здавати аналізи крові та сечі. Експерт стверджує, що насправді це все немає сенсу. Однак українські батьки досі витрачають на це багато часу та грошей. 

Ні за аналізом крові, ні за аналізом сечі не можна передбачити буде у дитини реакція на вакцину чи ні. Тому ці дії разом із вакцинацією абсолютно беззмістовні. 

Міф 7. Щеплення потрібно робити лише в дитинстві. Дорослим вони вже не потрібні. Дитячий інфекціоніст запевняє, що дорослі повинні отримувати вакцинацію. Деякі з цих вакцин надаються державою, а іншу дорослі можуть купувати самостійно. Політика вакцинації дорослих у різних країнах суттєво відрізняється. 

Не існує віку, у якому не можна робити щеплення. Проводити вакцинацію можна і навіть потрібно людям похилого віку. 

Міф 8. Вакцина від грипу не має сенсу. Щороку вакцина для нових вірусів грипу змінюється і оновлюється. Для вакцини, яка використовується в Україні, є три штами, тобто такі види вакцини, які можуть захистити від трьох різновидів грипу. За кордоном існують вакцини, у яких вже є 4 штами. 

«Така вакцина здатна захистити не тільки від смерті через грип, а й від госпіталізації та смерті з іншої причини, до прикладу, запалення легень. Така частіше може статись з людьми похилого віку», - зауважує експерт. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і як потрібно вакцинувати дітей: Календар щеплень