Чому печиво може бути небезпечним для здоров'я: пояснення Костянтина Грубича у "Сніданку з 1+1"

У "Сніданку з 1+1" Костянтин Грубич розповів, як обрати якісне печиво.
Печиво, яке спричиняє параліч та має нейротоксичну дію — про такі випадки в Україні стало нещодавно відомо. Чи справді такий простий смаколик може бути небезпечним? А, може, ці історії є простими жахалками? У "Сніданку з 1+1", який виходить у будні з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна, телеканалу ТЕТ та на YouTube, Костянтин Грубич розповів більше про потенційну небезпеку від надмірного споживання печива.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи небезпечний фермерський лосось: 5 ознак якісної риби від Костянтина Грубича
Види печива згідно ДСТУ 3781-98
- цукрове
- затяжне (крекери, галети)
- здобне (пісочне, збивне, сухарики, горіхове)
- перешароване начинкою
- діабетичне
Чи може печиво бути небезпечним
"Коли ми зловживаємо печивом, це одночасно велике навантаження на кишково-шлунковий тракт, і нестабільна нервова система. Інколи такі продукти можуть бути, але хай це буде мінімальна кількість", — зазначає дієтологиня Софія Шпак.
Фото: Unsplash.com
На що звертати увагу при виборі печива
- Масове виробництво часто означає використання дешевої сировини, подекуди навіть неякісного кормового борошна.
- За рекомендацією ВООЗ, добова норма цукру — 25 г. У печиві надлишок цієї складової.
- Перешароване печиво приваблює смаком та різноманітністю, проте варто пам'ятати, що додаткові смаки означають велику кількість складових емульгаторів, стабілізаторів, консервантів та барвників.
- Допустима норма жирів — 20 г на день. Для приготування печива використовують насичені жири (масло, кокосова пальмова олія).
- Найбільша небезпека полягає у трансжирах (кокосова та пальмова олії). Вони подовжують термін придатності у дешевому печиві.
- Чим менший склад, тим краще печиво.
Дивіться "Сніданок з 1+1" по будням з 07:00 до 09:30 в ефірі телеканалу 1+1 Україна, телеканалу ТЕТ та на YouTube, а також "Сніданок. Вихідний" у суботу та неділю з 7:00 до 9:30. Також переглянути проєкт можна на платформі онлайн-телебачення Київстар ТБ.
"Сніданок з 1+1" в соцмережах:
Нагадаємо, для того, аби 1+1 Україна був у переліку каналів вашого телевізора/приймача (для налаштування прийому 1+1 Україна через Т2), необхідно провести процедуру повторного сканування телеканалів. Наводимо інструкцію, як це зробити.