Народжена під обстрілами: Ганна Тимченко розповіла про домашні пологи в окупованій Бучі («Щоденники війни»)

Сніданок з 1+1
06:30
Будні
Коли життя перемагає: Ганна народила донечку під обстрілами в окупованій Бучі («Щоденники війни»)

У "Щоденниках війни" неймовірна історія народження під обстрілами в окупованій Бучі.

Поділитися:

До "Сніданку з 1+1" завітала 21-річна Ганна Тимченко з крихітною донечкою на руках, яка стала першим немовлям, що побувало у студії шоу. У рубриці "Щоденники війни" Ганна розповіла, як народжувала свого первістка під ворожими обстрілами вдома, в окупованій Бучі.

Щоденникии війни

Ганна згадує, що на останніх термінах вагітності перебувала в одному з пологових будинків Києва, але 24 лютого, коли росія напала на Україну, о 5:30 ранку їх перевели у бомбосховище. Тож чоловік наполіг, щоб Ганна їхала додому, в Бучу. Щойно майбутня мама приїхала додому, почали бомбити сусідній Гостомель, і вона зрозуміла, що, напевно, їй доведеться народжувати самостійно вдома, адже в пологовий вже було не доїхати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дівчина-медик, донька мера Бучі, розповіла, як рятувала 9-річну дівчинку без руки: розповідь про 16 днів в окупації ("Щоденники війни")

Ганна підготувалася до пологів, як могла: вивчила інформацію з приводу того, як народжувати в домашніх умовах, знайшла сусідку лікарку-терапевтку, яка пообіцяла допомогти і зрештою і прийняла у неї пологи, коли настав час. Майже 2 тижні Ганна з чоловіком та братом жили у підвалі, але 7 березня жінка відмовилася покидати квартиру, їй було важко дихати у сирому приміщенні. В той же день у неї почалися пологи, без води, світла, зв'язку, газу. Замість води у них були вологі серветки, замість світла – свічки. Кімнату для процесу пологів підготували, як могли.

Буча

8 березня о 7 ранку Ганна народила дівчинку Алісу, пуповину перерізав тато.

Буча

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пологи під час війни: що робити, якщо дитина почала народжуватися у сховищі (покрокова інструкція від лікаря акушера-гінеколога)

А вже 10 березня родина таки наважилася на евакуацію з Бучі. Виїжджали машиною, яка була 3-тя в колоні з 21-ї машини. На щастя, всім тоді вдалося вибратися неушкодженими, але Ганна згадує:

"Був момент, коли ми під'їхали до чергового блокпоста, там стояли 2 танки, направлені дулом в нашу сторону, і на кожному з танків сиділо по 10 росіян. Вони підняли всі автомати на нас. Те, що відбувалося у нас всередині, не передати словами. Та зрештою вони в один момент опустили ці автомати, танки роз’їхалися в різні сторони, і ми проїхали. Це був останній ворожий блокпост".

Далі сім'я виїхала в Бердичів, де в місцевому пологовому Ганну і Алісу оглянули лікарі. На щастя, в пологах для обох пройшло все добре. 4 тижні сім'я перебувала в Житомирській та Рівненській областях, а далі наважилася повернутися до Києва. В рідне місто вже навідалися після того, як побачили кадри з подвір'я біля власного будинку, які знімав Дмитро Комаров, що показав звільнену від росіян Бучу. Ганна розповідає:

"Дмитро Комаров був якраз на фоні нашого будинку. Коли я побачила це відео, вперше після народження Аліси заплакала".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дмитро Комаров показав Лисичанськ після обстрілів та бомбардувань: «Ось як виглядає «захист населення Донбасу»

Ганна Тимченко каже, що їхній будинок, на щастя, вцілів, але квартиру пограбували окупанти:

"У мене був великий кіндер-сюрприз, і вони навіть його розім’яли, думали, що там щось приховано", – розказує Ганна.

Про свою заповітну мрію героїня "Щоденників війни" говорить:

"Я мрію повернутися додому, але розумію, що зараз нам там буде важко жити. Хочеться, щоб наша донечка росла в мирний час і не знала і не бачила, що таке війна".

Дивіться історію Ганни Тимченко, яка народила донечку під обстрілами у Бучі

Новини по темі