Важливо: в Україні скоротили вдвічі термін самоізоляції для хворих на COVID-19 (нові вимоги до тестування)

В Україні скоротили термін самоізоляції при COVID-19 та змінили вимоги до тестування
Pixabay/PabitraKaity

МОЗ скоротило термін самоізоляції при COVID-19 та змінило вимоги до тестування на коронавірус.

Поділитися:

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до наказу, який регулював терміни лікування COVID-19. Новими змінами було скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування, а також терміни самоізоляції у підтверджених хворих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий різновид штаму коронавірусу Омікрон: чому його називають «невидимкою»

Відтепер, повторне тестування на наявність в організмі вірусу COVID-19 можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР.  Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. 

Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування. Окрім того, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Циркуляція трьох інфекцій в Україні, висока захворюваність серед дітей та чи справді Омікрон – останній штам коронавірусу? (Ігор Кузін ексклюзивно у "Сніданку з 1+1")

Щодо відстеження контактів випадків COVID-19, то в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду. Ті, хто отримав повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.

Раніше повідомлялось, що уряд скоротив термін дії COVID-сертифікатів в Україні до 270 днів. Це зробили для того, щоб приєднатися до глобальної світової мережі сертифікатів про вакцинацію.

Медики розширили список симптомів штаму "Омікрон", дивіться, які симптоми додались:

Новини по темі