Вражає молодих та має високий ризик повторного зараження: що відомо про Омікрон

Що відомо про новий штам Омікрон: у МОЗ назвали основні особливості
Pixabay/PIRO4D

Що відомо про новий штам Омікрон за попередніми результатами наукових досліджень?

Поділитися:

У світі тривають дослідження та вивчення нового штаму коронавірусу Омікрон, однак вже є перші дані із попередніх результатів наукових досліджень. Новий штам коронавірусу Омікрон частіше призводить до інфікування в домашніх осередках, має менший інкубаційний період та вражає молодь. Про це повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я України із посиланням на наукові дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні починається нова хвиля коронавірусу: скільки вона триватиме (прогнози МОЗ)

Що відомо про новий штам Омікрон

► "Омікрон" частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта».
►Новий штам має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби. 
► Відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки. 
Збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13% 
►Попередньо, «Омікрон» у 2,9 раза більш інфекційний, ніж «Дельта». Тобто новий штам більш заразний у порівнянні із «Дельтою». 
►У країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня. 
►Наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається. Однак, нещодавно головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що одним із унікальних симптомів Омікрону є чхання.
►Дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні.
Ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для «Омікрону» є вполовину меншим, ніж для «Дельти». Лише в 0,6% хворих на Omicron були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ України назвав категорії працівників, яким потрібно щепитися від COVID-19 до 31 січня (інакше будуть відсторонені від роботи)

Варто зауважити, що дані щодо госпіталізацій не є остаточними, оскільки у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж, переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей. 

У МОЗ наголошують, що правильне використання масок, дотримання дистанції, регулярне миття рук та вакцинація проти COVID-19 як і раніше залишаються ефективними та простими заходами, щоб вберегтися від інфікування будь-яким штамом.

Нагадаємо, в Україні дозволили бустерну дозу вакцини від COVID-19 для всіх громадян віком від 18 років. 

Головний державний санітарний лікар України розповідає про унікальні симптоми Омікрону та нову хвилю коронавірусу, дивіться далі:

Новини по темі