Твій День у моді та мистецтві: телезірки представили на моделях одягу твори українських художників

Твій День
Дивись відео
Твій День у моді та мистецтві: телезірки представили на моделях одягу твори українських художників

Руслана Писанка, Влад Яма, Тімур Мірошниченко, Ірина Ванникова, Володимир Рабчун, Єгор Гордєєв, Людмила Барбір вийшли на подіум показати світу творчість нових молодих українських художників.

Поділитися:

4 вересня в межах найбільшої модної події – 49-го сезону Ukrainian Fashion Week – був презентований соціальний проект «Вдягни українське мистецтво» від бренду Overall. Так денне шоу Твій День на 1+1 стартує свій новий телесезон одночасно з новим сезоном моди в Україні.

Сім зірок 1+1 Руслана Писанка, Влад Яма, Тімур Мірошниченко, Ірина Ванникова, Володимир Рабчун, Єгор Гордєєв та Людмила Барбір вийшли на подіум в ексклюзивних комбінезонах з принтами творів молодих українських художників. 

Твій день

Проект «Вдягни українське мистецтво» – це колаборація телешоу Твій день на 1+1, бренду Overall, журналу Viva! та творчих команд зі світу моди, мистецтва і глянцю – дизайнерів, стилістів, художників, фотографів, відеографів, редакторів, режисерів заради важливої освітньої місії. А саме – ознайомити широкий загал зі світом сучасного художнього мистецтва.    

Мізерно мало – тільки 0,5% українців відвідують галереї та музеї, ще менше – знають нові імена сучасного арту. Участю у проекті популярні телеведучі долучилися до місії – зробити мистецтво всеосяжним та цікавим для мільйонної аудиторії, а імена талановитих митців – відомими кожному українцю.  

Твій день

Показ «Вдягни українське мистецтво» відбувся в оригінальному форматі і складався з двох частин. У першій – дефіле телезірок у компанії професійних моделей під трек Close Up паризької хіп-хоп групи doP. У другій – всі герої вийшли у залу та стали на постаменти, немов скульптури у виставковому залі. У цю мить найголовніший подіум країни перетворився на виставку сучасного мистецтва, де глядачі могли вільно пересуватися між арт-об’єктами та роздивитися деталі зображень і красу кожної модної речі.

Глядачі в залі підірвали соцмережі своїми фото і селфі з телезірками в комбінезонах: кожен хотів залишити на пам'ять фотографію з цього незвичного показу. Серед запрошених гостей були художники, чиї картини послужили принтами для проекту «Вдягни Українське Мистецтво» Дмитро Фатум, Олександр Барболін, AVE, Франсуаза Оз і Богдан Перевертун, Євген Лісняк, Інна Харчук, Лесь Панчишин, Валентина Хамайко, головний редактор видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська, Alina Pash, Анна Добриднєва, Ігор Посипайко, Олексій Гладушевський, Лаура Марті, Гарік Корогодський, популярні блогери Таня Савицька, Орест Мурій з дружиною Тетяною Ніколенко, мама Єгора Гордєєва Олена Іванівна, журналісти, фешн-експерти.

Продюсер шоу Твій День та член журі соціального проекту «Вдягни Українське мистецтво» Єгор Гордєєв продемонстрував комбінезон з елементами стріт-арту. Єгор – киянин і обрав твір з відповідною історією – про те, як мистецтво врятувало міський простір. Художник  – Дмитро Фатум – відомий мураліст з Києва зробив фреску, на якій закарбував залізних роботів, що реально зупинила вандалів. Досі фасад магазину біля Житнього ринку нахабно псували.

Єгор Гордєєв   

«Ми відчуваємо, що приєдналися до відповідальної та потрібної суспільству справи – розповісти про нових талантів сучасного мистецтва і їх ідеї. Після подіуму ця історія продовжиться в нашому прямому ефірі Твого дня на 1+1 та в YouTube. У понеділок, 6 вересня, у вас буде унікальна можливість виграти футболки з принтами із зображеннями картин молодих українських художників, які взяли участь у цьому проекті. І побачимося на вулицях міст, у метро, в подорожах – де ми теж з колегами будемо з’являтися в цих красивих речах. Бо мистецтво стає ближче! Воно вже у твоєму дні і твоєму просторі. Роздивляйся навколо» – відзначив Єгор Гордєєв.   

А от Володимира Рабчуна з художником Олександром Барболіним пов’язує спільна країна – Ізраїль. Ведучий Твій День переїхав звідти до України, а Олександр продовжує жити там і зараз. Колаж художника на комбінезоні телеведучого виконаний у гарячо-жовтих кольорах із зображенням людей та силуетів – про пошук і віру, про те, що кожен знайде у житті своє найцінніше  – місце, справу, кохання.   

Наша супермодель XXL Руслана Писанка вийшла на подіум у вбранні за мотивами твору київської художниці на ім’я  Ave. Авторське полотно Міllefleur – це  переосмислення  різновиду тканих килимів - орнаменти з Франції 15 століття. Тканина має насичений смарагдовий колір з візерунком з квітів та рослин. У центрі композиції – розкішна золота квітка, котра символізує світло, силу, духовне відродження. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танці з зірками 2021: всі виступи учасників у першому ефірі (відео)

На комбінезоні Ірини Ванникової зображені фігури людей з руками, простягнутими до неба. Це робота творчого дуету одеситів Франсуази Оз і Богдана Перевертуна, – вона розповідає про спілкування, допомогу та єднання. Це про те, що ми, люди, насправді всі з’єднані разом, хоч між нами іноді великі відстані. 

Тімур Мірошниченко на подіумі демонстрував твір Євгена Лісняка, що складався в мозаїку із різнокольорових фарб. Ця абстрактна картина передає почуття та емоції пересічної людини в одному звичайному дні. 

На вбранні Влада Ями – сучасне переосмислення етнічних мотивів. Художниця Інна Харчук саме популяризує традиційне українське народне мистецтво у новій інтерпретації – як частину сучасної моди. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Учасниця «Танців з зірками» Lida Lee поділилася драматичними спогадами: «Мені казали, що в мені немає родзинки, пропонували зробити груди, видалити ребра»

Підтримала колег та доєдналася до показу найстильніша ведуча Сніданку з 1+1 Людмила Барбір. На її комбінезоні елементи картини львівського митця Леся Панчишина – кольорові пінгвіни. Їх популяція стрімко скорочується через глобальне потепління. Художник звертає увагу на екологію і важливість зберегти прекрасних морських птахів!  

Твій день

Формат моделі одягу – комбінезон – був обраний брендом Overall не просто так. Це тренд і річ з нової реальності моди. Світ задумався над розумним споживанням.  Дизайнери рекомендують обирати універсальні речі. Комбінезон більш екологічний, він ніколи не виходить із моди, ця актуальна класика незалежна від сезонів, – його можна носити у всі пори року. 

«Місія проекту - зробити модним українське мистецтво та культуру за допомогою яскравого та виразного символу. Донести українське мистецтво великій аудиторії. Адже ті піввідсотка населення, що вже відвідують галереї та арт-фестивалі, і без нас розуміють українське мистецтво. А те, що ведучі найпопулярнішого телеканалу країни долучаються до просування арту, дасть старт новому розвитку мистецтва у країні», - сказала Анастасія Браткова, засновниця бренду одягу Overall, який спеціалізується на колабораціях з відомими художниками України.

Для участі у соціальному проекті «Вдягни українське мистецтво» молодих українських художників обирали голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська, арт-дилер Ігор Абрамович, продюсер шоу Твій день на 1+1 Єгор Гордєєв, головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, директорка Департаменту культури столиці Яна Барінова, кураторка та засновниця агенції Tuasho Анна Авєтова та головна редакторка журналу Viva! Іванна Слабошпицька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влад Яма зізнався «Світському життю», кого із зірок не очікував побачити в «Танцях з зірками» та чи не боїться конкуренції від Макса Чмерковського

З 282 заявок у фінал пройшли 12 митців.

Над втіленням образів та шоу працював відомий зірковий стиліст Кирило Харитонцев.  

Мультимедійна презентація арт-проекту є потужним кроком назустріч до мільйонів глядачів України та світу.

18 та 19 вересня ця колекція комбінезонів буде показана у Берліні, у Мітте, у Pop Up Store.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ольга Сумська приголомшила підписників відвертим фото з саксофоном

Також герої проекту «Вдягни українське мистецтво» — телеведучі Твій День та Сніданок з 1+1 восени з’являться на сторінках найпопулярнішого журналу про зірок -  Viva! в об’єктиві відомого фотографа Сергія Мельниченка — лауреата премії Leica Oskar Barnack, учасника фестивалів Paris Photo і Art Basel, засновника і куратора колективу MYPH.

Єгор Гордєєв

Дмитро Фатум — стріт-арт художник і мураліст з Києва. Дмитро зосереджений на експериментах з оптичними ілюзіями і так званим подвійним зображенням. Головні напрямки в його творчості — жанр постграффіті і графічна абстракція.

Робота, яку відібрали для комбінезона, врятувала фасад магазину біля Житнього ринку. Довгий час між вандалами, які розмальовували фасад, і власниками магазину, які його перефарбовували, йшла боротьба. Так тривало доти, доки на ньому не з'явилася робота Фатума. Тепер арт доступний кожному перехожому.

Володимир Рабчун

Олександр Барболін — художник з України, що проживає в Ізраїлі. Ключовий посил картини, виконаної в техніці колажу, - пошук. Люди можуть проводити в пошуках своєї справи, місця, другої половини все життя. Картина покликана відобразити його і дати посил, що кожен обов'язково зуміє знайти своє.

Руслана Писанка

AVE — київська художниця, яка працює в стилі сюрреалістичної графіки, живопису, колажу і літографії. Робота "Міllefleur" - це буквальне переосмислення різновиди тканих килимів, що беруть свій початок у Франції в 15 столітті. Бачення сучасного романтизованого образу у відповідь на середньовічні тендітні картини. Це зображення фігур, рослин, тварин на темному тлі, усипаному квітами. Звідси і походження назви, що в буквальному перекладі означає "тисяча квітів".

Ірина Ванникова

Франсуаза Оз і Богдан Перевертун — творчий дует з Одеси, який на своїй картині зобразив фігури людей, з руками, простягнутими до неба. Полотно передає нескінченність подій, людей і вчинків. Воно про постійну взаємодію людей: спілкування, допомогу та єднання, незважаючи на відстані.

Тімур Мірошниченко

Євген Лісняк — український художник з Києва, автор інсталяцій і живописних робіт. Художник працює в стилі абстрактного імпресіонізму. На його картині зображено враження від прожитого дня: емоції, інформація, вчинки і події. Художник зафіксував візуальні образи відчуттів у фарбах.

Влад Яма

Інна Харчук — рівненська художниця, яка продовжує тенденцію робити вишивку, національні образи і мотиви частиною сучасної моди і сучасного мистецтва. У своїх картинах вона досліджує трансформації образів, інтерпретацію національних мотивів, колористику і варіативні композиції.

Людмила Барбір

Лесь Панчишин — художник, кліпмейкер і музикант зі Львова. У своїй роботі, присвяченій пінгвінам, художник розкриває тему глобального потепління і екологічних проблем суспільства. Зараз кілька популяцій прекрасних птахів знаходяться на межі вимирання через кліматичні умови. За допомогою яскравих фарб і текстури художник привертає увагу до глобальних проблем людства і показує красу дикої природи.

Твій день

Всі відео

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю