Якщо на атомній вибух: коли і скільки йоду треба прийняти, щоб зберегти щитовидку від ураження (поради лікаря Комаровського)

Скільки і як саме пити йод у випадку радіоактивного зараження: інструкція від лікаря Комаровського
Pexels/jeshootscom

Лікар Комаровський розповів, як захистити організм, в першу чергу щитоподібну залозу, від можливого радіоактивного ураження.

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Після того, як росія напала на Україну 24 лютого, її президент владимир путін вже неодноразово погрожував світові застосувати ядерну зброю, якщо світ буде нам допомагати в боротьбі. Крім того, вчора агресори поцілили в Запорізьку атомну електростанцію у місті Енергодар, через що зайнялася пожежа. На щастя, вогонь вдалося приборкати, але людство фактично опинилося на межі надзвичайно масштабного екологічного лиха. Що робити, якщо ядерна загроза буде реальною, і вибух на АЕС все ж станеться? Як захистити себе та своїх дітей розповів педіатр Євген Комаровський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зупинити кровотечу: правила невідкладної допомоги від лікаря Комаровського

Лікар Комаровський розповідає:

«Перше, що відбувається при радіоактивному зараженні – це викид радіоактивного йоду, який вбиває щитоподібну залозу. Є дуже важливі правила захисту: якщо є загроза радіоактивного зараження, треба прийняти всередину звичайний йод. Тоді щитоподібна залоза буде «зайнята» цим йодом, і ми зможемо її вберегти від ураження. Це треба зробити, коли загроза реальна: за 30 хвилин до чи в перші хвилини-години після того, як оголошено тривогу».

Євген Комаровський наголошує: якщо прийняти йод у перші 2 години після трагедії, захист щитоподібної залози перевищує 90%, якщо за 30 хвилин до вибуху, захист майже 100%.

Коли і скільки йоду варто приймати?

Якщо існує реальний ризик радіоактивного ураження, Євген Комаровський дає інстуркцію, що і як пити.

Таблетки калію йодиду:

  • Люди старше 2 років: 125 мг (пів таблетки).
  • Діти до 2 років: 40 мг (1/6 таблетки).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медична допомога ОНЛАЙН: де в ці дні українці можуть отримати медичні консультації (доповнюється)

Якщо доступу до цих таблеток немає, у якості альтернативи можна використати звичайний розчин 5% йоду. Його у відповідному дозуванні треба накапати у тепле молоко чи воду та випити:

  • Люди старше 14 років: 40 крапель.
  • Діти від 5 до 14 років: 20 крапель.

Дітям молодше 5 років приймати йод всередину не можна. У такому разі необхідне дозування йоду слід розвести водою та нанести на різні ділянки шкіри йодною сіткою.

  • Діти від 2 до 5 років: 20 крапель.
  • Діти молодше 2 років: 10 крапель.
Важливо! Мова йде про спеціальну профілактичну дозу йоду при радіації. Це величезна доза, яка дуже сильно перевищує добову потребу організму в цьому елементі. Тому пити таким чином йод можна лише 1 раз, повторювати цю процедуру не можна, і лише при реальні загрозі радіоактивного зараження.

Дивіться офіційні рекомендації щодо проведення йодної профілактики, затверджені НАМН України:

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю