Повернення до офлайн освіти: як батьки можуть підтримати дітей у новому навчальному році

Як підтримати дітей в умовах очного навчання
Freepik

Роль батьків у переході до офлайн навчання 2023: як підтримати дітей під час повернення на очне навчання.

Поділитися:

За останні 3 роки дистанційне навчання стало звичним явищем, а деякі школярі та студенти вже забули, як це — сидіти на уроці в класі, а не лежати в ліжку. Тривале онлайн навчання серйозно вплинуло на сприйняття учнями методів освіти. Повернення на офлайн може стати серйозним випробуванням для всіх учасників освітнього процесу. У цей період підтримка та допомога батьків є необхідністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Онлайн чи офлайн: розбираємося, як дистанційне навчання впливає на молодь

Які труднощі можуть виникнути при поверненні на офлайн

► Непосидючість
► Страх провалу
► Слабка здатність фокусувати увагу
► Небажання вчитися
► Страх соціалізації
► Погана пам’ять

школяр

Фото: Freepik.com

Школа офлайн: як адаптувати дитину до очного навчання

1. Говоріть про емоційний стан дитини.

Негативні прояви дитячої поведінки в цей період можуть бути проявом стресу та страху. Проговорюйте зі своїм школярем речі, які його турбують, не лайте за невдоволення і продовжуйте м’яко наголошувати на необхідність такого формату навчання.

2. Погані результати — не вирок.

Сварити за двійку в перший тиждень офлайну — погана стратегія. Так, тенденція регресу рівня знань за часи дистанційного справді існує, і вона точно не вирішиться за перший день уроків у класі. Успішність вашої дитини може погіршитися, і вам варто з цим змиритися. Головне — допомогти школяру адаптуватися, а там вже він сам зможе вийти на прийнятний для себе рівень оцінок.

3. Сприяйте соціалізації з іншими дітьми.

За останніх три роки у середовищі класу багато що могло змінитися. Після такої довгої перерви в очному навчанні для дітей важливо відновити дружні зв’язки. Не забороняйте своєму школяру піти погуляти після школи чи з друзями відвідати кіно — це необхідно для їх комфортного перебування в соціальному середовищі.

4. Допоможіть з розподілом часу.

Офлайн навчання займає більшу частину дня та вимагає чимало ресурсів. Ймовірно у вашої дитини виникнуть проблеми з тайм-менеджментом. Поговоріть зі школярем та разом подумайте над комфортним графіком. Важливо: цей розклад не має бути суворим та змушувати дитину жити по годинах, просто окресліть загальні рамки.

5. Піклуйтеся про здоров’я.

Міцне здоров’я дитини — важливий фактор для успішного навчання. Подбайте про правильне харчування, особливо це стосується перекусів у школі. Так, наприклад, страви з цукром негативно вплинуть на концентрацію та пам’ять школяра, тож їх варто уникати. Усунувши фізичні подразники, ви полегшите адаптацію дитини до очного навчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зібрати ланч-бокс в школу: поради дієтологині у "Сніданку з 1+1"

Підтримуйте своїх дітей, адже їм це зараз дуже необхідно. Бажаємо успішного та безпечного навчання всім учням та їх батькам!
 

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю