Вітвіцька проведе концерти, присвячені видатному українському композитору

Вітвіцька проведе концерти, присвячені видатному українському композитору

Вже завтра, 29 травня, у Львові стартує Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського.

Поділитися:

Вже завтра, 29 травня, у Львові стартує Міжнародний фестиваль української ретро-музики імені Богдана Весоловського. Захід присвячено ювілею композитора: 30 травня виповнюється 100 років з дня народження музиканта, якого заслужено називають "батьком української естрадної музики". Його творчий доробок складає понад 130 пісень і близько 30 записаних грамплатівок, а його мистецьку епоху часто називають також "українським чи львівським ретро". Останні 22 роки свого життя композитор провів у Канаді, де очолював українську секцію Канадського радіо.

На відзначення ювілею заплановано відкриття архівної виставки з приватних колекцій, прем'єру документального фільму, доброчинний бал. Програмою фестивалю передбачено кілька концертів, а також І Міжнародний конкурс української ретро-музики, покликаний популяризувати пісні тієї епохи, а також відкрити нові пісенні таланти. Гала-події відбудуться у понеділок, 1 червня, у приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету, а вже у середу, 3 червня, артисти вийдуть на сцену Київського театру оперети. Ведуча концертів – зірка телеканалу 1+1 Соломія Вітвіцька.

"Весоловський народився в часи, коли українське переслідували й забороняли. І саме він створював музику, котра стала підґрунтям для нинішнього вітчизняного шоу-бізнесу. Далеко від України, у Канаді, Богдан Весоловський жив і творив, і сюди його пісні ледве долинали, через заборони й перепони. Тому саме час діставати усі ці скарби і слухати. Хочеться, щоб усі більше знали, поважали та любили українське", - ділиться Соля.

До речі, організатором фестивалю пам'яті Богдана Весоловського виступив відомий український дипломат Ігор Осташ. Він також є автором біографічної книжки "Бонді, або Повернення Богдана Весоловського". Ігор згадує, що біографію свого земляка Весоловського збирав по крихтах, а потім написав книжку про те, як прості львівські студенти Яблонський, Кос-Анатольський та Весоловський організували колектив "Ябцьо – джаз".

"В ті часи музика довкола була польська, англійська, французька, італійська, але не було української. І вони поставили собі за мету створити українську танцювальну музику. Богдан Весоловський написав понад 30 пісень у танго-ритмі, фокстроти, вальси, румби, бостони. Особливо вдалися танго – його танго настільки пристрасні й чуттєві, що ти розумієш, що не тільки Аргентина може казати, що вона танго-країна, а й Україна мала своє прекрасне танго. Однак у передвоєнні часи Богдану довелось емігрувати в Канаду", - розповідає Ігор Осташ.

Зауважимо, що Богдан Весоловський приїжджав в Україну лише раз, у 1968, і зі сльозами на очах повертався назад. Але попри такі складнощі перебування на Батьківщині, все життя вважав себе українцем, і хоча, як дипломат, знав шість мов, у житті розмовляв рідною і пісні писав також нею.

Всі концерти є доброчинними. Отримані кошти підуть на лікування поранених бійців АТО. Фестиваль відбуватиметься за підтримки Міністерства культури України та Світового Конґресу Українців.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю