Коли Міжнародний день Матері-Землі: історія та традиції

День Землі 2023: історія та традиції (1+1)
Freepik

Щороку в світі відзначають Міжнародний день Матері-Землі. Які традиції існують в цей день?

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

День Землі або Міжнародний день Матері-Землі — свято, метою якого є привернути увагу суспільства до проблем нашої планети.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На «1+1 Україна» відбудеться прем’єра спецпроєкту Дмитра Комарова «Рік. За кадром»

Коли Міжнародний день Матері-Землі

Свято було встановлено на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у 2009 році та відтоді відзначається щороку 22 квітня. У 2023 році ця дата припадає на суботу.

День Землі 2023 - 1+1

Freepik

Міжнародний день Землі: історія

В 1971 році один із сенаторів США Гейлорд Нельсон запропонував ідею святкування щорічного тижня Землі. В той період 22 квітня в США відзначали День дерев, а вже в 2010 році вперше офіційно провели Міжнародний день Матері-Землі. Резолюцією ООН визначено, що Земля та її екосистеми є нашим домом і забезпечують людству життя. Термін "Мати-Земля" є загальноприйнятим у багатьох країнах. Він відображає взаємозалежність між людиною та планетою. 

  • Символ свята — зображена на білосніжному тлі грецька літера «Тета» зеленого кольору.
  • Логотип — фото планети Земля, яке зробили американські космонавти з космічного корабля Аполлон-17. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто поділив Україну на три сорти та як українців стравлювали між собою ("Реальна історія" з Акімом Галімовим)

Міжнародний день Матері-Землі: традиції

В Міжнародний день Матері-Землі люди замислюються над проблемами довкілля, екології, шкідливого впливу певних видів діяльності людини. Оскільки дерево є символом життя на нашій планеті, в цей день активісти часто організовують акції з висадки дерев та турботи про навколишнє середовище. В цей день в багатьох країнах влаштовують Дзвін Миру, яким спонукають кожного жителя планети об’єднатися з метою захисту миру та збереження дивовижних багатств Землі.

У 2023 році з нагоди Дня Землі закордонні українські громади та іноземці з різних куточків світу проведуть кампанію #StopEcocideUkraine. В період з 21 по 23 квітня жителі Лондона і Парижа, Лос-Анджелеса і Йоккаїчі, Сіднея і Найробі, а також українські полярники зі станції «Академік Вернадський» в Антарктиді утворять живий ланцюг єдності, аби привернути увагу до екологічних злочинів, які росія здійснює під час війни проти України.

Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю