Нематеріальна спадщина України: які об’єкти охороняє ЮНЕСКО
Які цінності України занесені до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО?
Україна – країна з багатою та самобутньою культурою, що знаходить своє відображення в багатьох об’єктах нематеріальної спадщини. Серед них звичаї, традиції, обряди, ремесла, знання та уявлення, які передаються з покоління в покоління, формуючи унікальну ідентичність нашого народу. Розповідаємо про сім українських цінностей, які занесені до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
1. Косівська мальована кераміка
Керамічні вироби з неповторним геометричним орнаментом та розмаїттям кольорів, що відображають життя гуцулів, їхні вірування і традиційний побут.
Фото: Вікіпедія
2. Петриківський розпис
Українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке зародилося на Дніпровщині в селищі Петриківка. Вид мистецтва, який вирізняється яскравими барвами та динамічними квітковими орнаментами.
Фото: Острозький замок
3. Кролевецькі ткані рушники
Вишукані вироби з тонкої лляної нитки, що вражають складними візерунками та символікою. Кролевецькі ткані рушники, створені у техніці переборного ткацтва — це мистецькі вироби традиційного народного промислу українців Північно-Східного Полісся.
Фото: Автентична Україна
4. Хлібна культура
Традиції, пов'язані з вирощуванням зерна, випіканням хліба та його сакральним значенням в українській культурі.
Фото: Freepic
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Вербна неділя 2024: історія, традиції, народні прикмети
5. Опішнянська кераміка
Унікальний вид кераміки із містечка Опішня на Полтавщині, одного з найбільших осередків гончарства в Україні. Вироби з глини вирізняються витонченими формами, багатством орнаментів та глибиною кольорів.
Фото: Мрії Марії (фейсбук)
6. Козацькі пісні Дніпропетровщини
Героїчні пісні, що оспівують козацьку звитягу, волелюбність та прагнення до свободи. Зародилися на території Нижньої Наддніпрянщини, де з 1581 по 1775 рік розташовувалися п'ять Запорізьких Січей.
Фото: Автентична Україна
7. Український борщ
Унікальний кулінарний шедевр не лише смачний, але й символічний для українців, адже об'єднує родину за одним столом, дарує тепло й затишок.
Фото: Україна молода
Збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини — це не лише данина минулому, але й запорука збереження самобутньої ідентичності України для майбутніх поколінь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди зник найбільший палац Рівного: відповідає Акім Галімов