Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Ведуча "Одруження наосліп" Леся Матвеєва: Промовисті ознаки нездорових стосунків

Не пропустіть четвертий випуск "Одруження наосліп" уже завтра, 2 грудня, о 22:00 на телеканалі "1+1"

Психолог і ведуча "Одруження наосліп" Леся Матвеєва під час зйомок і поза ними підтримує тих, хто хоче збудувати здорові стосунки. Так, спеціально для нашого сайту найкраща подруга героїв соціального експерименту "1+1" розповіла, чого в жодному разі не повинно бути у нормальних взаєминах.

Якщо у вас виникло питання, чи все гаразд у ваших стосунках, прочитайте це.

Потрібно прийняти цю важливу істину як аксіому:

Насильство у стосунках неприпустиме. Ніколи. Ніяке.

Стосунки, а тим більше шлюб - це союз двох людей, які поважають особистості і гідність одне одного.

У здорових взаєминах люди підтримують, довіряють, не обмежують і сприяють зростанню одне одного. Я глибоко переконана, що єдина причина, за якою людям справді варто бути разом - стати сильнішими і вирости особистісно разом. Саме у стосунках з іншим ми найкраще можемо побачити себе самих у всій красі. З усіма нашими перевагами, "тарганами", слабкими і сильними сторонами.

У здоровій парі не може бути хтось гіршим, а хтось кращим. Якщо один партнер самостверджується за рахунок іншого - це не партнерські стосунки. Це використання одного іншим.

Сім'я - це місце, в якому кожному повинно бути безпечно і затишно, де можна бути зрозумілим і прийнятим, а, значить, можна відновиться після будь-якого важкого дня.

""

Ваші фізичні кордони ніхто не має права порушувати, якщо ви цього не хочете. Тим більше, ніхто не має права вас бити, примушувати до сексу, змушувати терпіти будь-який фізичний дискомфорт. Тілом розпоряджається тільки його господар.

У нормальних стосунках неможливо постійно відчувати провину. Якщо ж весь час нав'язується одним з партнерів, це схоже на маніпуляцію. Любов не допускає маніпуляцій.

Угорський психоаналітик Мікаель Балінт виокремлював дві форми патологічних стосунків: чіпляння і відштовхування. У першому випадку людина не випускає свого партнера з поля зору, прагне його контролювати, завжди бути присутнім поруч, якщо не фізично, то хоча би в думках. Постійні дзвінки, смс, образи, що провів час з друзями, а не вдома - знайома ситуація? У другому випадку, людина навпаки не прагне стабільних стосунків, скаче від одного партнера до іншого, різко розриває взаємини і заперечує будь-які прив'язаності в житті взагалі. Шукав себе, ніяк не міг знайти, а потім кинув усе (сім'ю, де вже встигли з'явиться діти, наприклад) зі словами "я нікому нічого не винен", одягнув рюкзак на плечі і пішов у Гімалаї. Думаю, такі історії ви теж чули.

Так ось. На думку Балінта, здорові стосунки - це ті, де партнери насолоджуються товариством один одного, при цьому не чіпляючись, не обмежуючи одне одного і не відштовхуючи. Вони надають підтримку, нічого не вимагають і з вдячністю приймають. Я повністю з ним згодна.

Стосунки завжди створюються з якоюсь метою. Яка ваша?

Не пропустіть четвертий випуск "Одруження наосліп" уже завтра, 2 грудня, о 22:00 на телеканалі "1+1".

2015-12-01
Новини
Новини