Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Яке сьогодні свято – 15 липня: День славнозвісної Берегині за народним календарем (цікава історія свята)

яке сьогодні свято
Сьогодні, 15 липня, не можна робити великі покупки. Саме сьогодні варто завершити розпочате.

Сьогодні 15 липня відзначаємо такі події:

  • День українських миротворців
  • Всесвітній день навичок молоді
  • День благодійності в соціальних медіа 
  • Берегиня, Ризи, Петрова матка, Фотій, Сирна Богородиця, Сира Богородиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гороскоп на 15 липня для всіх знаків зодіаку: ви отримаєте несподіване повідомлення

День українських миротворців

Після Другої світової війни була створена Організація Об'єднаних Націй (ООН), яка має у своєму складі й миротворчі сили. За весь час свого існування українські миротворці провели безліч успішних операцій та врятували не одне життя, а мільйони. Саме тому 21 травня 2013 року Верховною Радою була прийнята Постанова №1165 "Про встановлення Дня українських миротворців". Тепер щороку, 15 липня, вшановуємо їх та кажемо "дякую"!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли день бухгалтера та аудитора в Україні 2021: історія свята та привітання

Берегиня/Богородиця: історія свята

Раніше цей день присвячували міфічній Берегині, в яку вірили в Стародавній Русі. Вона згадується в історичних джерелах, проте із засудженням. Ніхто не розуміє точно, що це за створіння, адже до наших днів дійшли лише уривки текстів. В народі їх представляли в образі берези, хоча існує думка, що вони – це щось подібне русалкам, адже Берегині тісно пов'язані з водою та мали владу над недугами. Вважалося, що саме Берегиня захищає народ від зла й приносила всім здоров'я, берегла родини та їхню худобу, мисливців й рибалок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народжувати не обов’язково: руйнуємо найпоширеніші стереотипи про жіноче здоров’я

Деякі казали, що Берегиня – це качка, яка, виходячи на берег, перетворюється в гарну дівчину, йде до хати й починає шити. Мабуть, саме тому на рушниках раніше зображували качку-Берегиню. Ці рушники також прикрашали знаками роси й в сінокісну пору виносили на луки. Косарі вмивались та витирали обличчя цими рушниками, вірячи, що Берегиня їх збереже й наповнить трави й квіти цілющими силами. Її вважали заступницею жінок та дівчат, тому всі жінки виходили їй вклонятись та просити щастя, кохання та добробут.

А от з приходом християнства цей день почали пов'язувати з Богородицею та заборонили все, що було дозволено раніше: шити, поратись в полі, оброблювати льон та конопель, бо Богоматір "ризу шила і поклала її", а також їсти ягоди жінкам, в кого померли діти, бо Богородиця на тому світі не дасть ягід діткам. Селяни накривали на стіл й запрошували священника, щоб той освятив хлів й худобу.

На заході цей день називали "день Петрової матки" (мабуть, пов'язували з Петром й Павлом). Цього дня заговорювали поля на те, щоб був гарний достаток хліба: три жінки брали новий лляний рушник, йшли в поле, затискали рушник в лівій руці, вимахували й казали спеціальні слова по черзі, від старшої до молодшої. 

Що не можна робити 15 липня

В цей день варто завершити всі розпочаті справи. Не рекомендується робити великі покупки, бо не принесуть радості.

У кого сьогодні День Ангела

Сьогодні, 15 липня, День Ангела святкують Арсеній, Генріх, Фотій та Ювеналій.

2021-07-14
Новини
Новини