«Мама тебе любить», — донька загиблої Ірини, фото руки якої облетіло світ, у «Сніданку з 1+1» розповіла, як шукала маму

Сніданок з 1+1
07:00
Будні
«Мама тебе любить», — донька загиблої Ірини, фото руки якої облетіло світ у «Сніданку з 1+1» розповіла, як шукала маму

В пам'ять про маму донька заснувала благодійний фонд, аби допомагати тим, хто як і вона втратили рідних під час російських звірств в Україні.

Поділитися:
Logo Telegram Logo Facebook Logo Viber

Рука з червоним манікюром на світлині — це фото стало одним із траурних символів звірства російських військовим під Києвом, які розстрілювали мирне беззахисне населення, нещадно катували жінок та дітей. Ірина Фількіна поверталася додому, в Ірпінь, на велосипеді і не представляла військової загрози, однак була цинічно застрелена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ"Моє нутро болить так, що хочеться рвати його наживу", — донька загиблої жінки у Бучі розповіла, якою була вбита російськими окупантами Ірина

Ірина Ірпінь

Її фото з червоним манікюром впізнала візажистка, у якої Ірина проходила курси візажу для себе. На навчання Ірина записалася на початку лютого і була щасливою, що у 50 з хвостиком почала втілювати в реальність те, про що палко мріяла. Візажистка розповідає, що купили Ірині косметику і вона дуже раділа, що зможе відтепер фарбуватися сама на концерти, які хотіла відвідувати.

«Вона і слово «життя» було синонімами, бо так як вона хотіла жити….я не знаю людей, які так хотіли жити», — зі сльозами на очах згадує візажистка.

До ефіру «Сніданку з 1+1» доєдналася донька загиблої Ольга, яка розповіла про маму, про її пошуки та як повертала себе до життя після страшної звістки.

Ірина нігті

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖВшанування пам'яті жертв російської агресії під Києвом: у Німеччині, Грузії, Литві та Чехії люди лягли у позах, в яких були знайдені тіла вбитих

«Я була з нею на зв’язку. Вона мені сказала, що вона йде додому і вже в Ірпіні. Ми не знали від початку, що вона рухатиметься туди. Ми шукали волонтерів, які доправили б її на вокзал, бо вона знаходилася між Ірпінем та Києвом. Але вона, як завжди, нічого нікому не сказавши, все вирішила сама і зателефонувала вже з Ірпіня. Сказала, що «я їду додому». Я почала розпитувати, яким чином мама туди добралася. Почула про велосипед  - це моя мама, яка будь-яким шляхом втілить задумане в життя. Я кажу, що мамо не треба їхати туди, там вже багато окупантів, які стріляють, катують... Тоді ще не показували цього в новинах, бо не було доступу, люди звідти могли тільки своїм рідним переслати поодинокі повідомлення, які викладали в тг-каналах місцевих. Я просила маму їхати на вокзал на евакуацію. А вона каже: «Мама тебе любить, давай, бо важко крутить педалі».

Російські війська розстріляли жінку на дорозі, коли вона велосипедом поверталася додому – їхати лишалося лише 15 хвилин.

«Я тоді волонтерила і пішла на зміну з думкою, що «це ж мама, в неї завжди все виходило. Зранку я виходила на зв’язок з сусідами, які сказали, що мама не приїхала. Я подумала, що можливо вона десь у підвалі, встигла сховатися або хтось забрав до себе. Щодо телефону я думала, що не має зв’язку або окупанти забрали його в неї, як вони часто робили. Але я почала вже публікувати пошуки мами в інтернеті, вказувала, що вона їхала на велосипеді, в яскраво-синій куртці Епіцентру. Вже на наступний день через ці характерні ознаки мені написав хлопець і сказав, що маму застрелили».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖПісля евакуації з блокадного Маріуполя померла мама ведучого Андрія Бєднякова (подробиці трагедії у «Сніданку з 1+1»)

Дівчина до останнього думала, що можливо хлопець спутав, але він дуже чітко описав загиблу. Перших три дня після цієї новини Ольга не могла і думати про волонтерство чи допомогу, просто випала з життя. Потім Оля почала знову її шукати, бо подумала, що вона жива.

«Так працює психіка – намагаєшся знайти хоч маленькі зачіпки, що вона жива, адже хлопець не показав фото…. Я подумала, що, можливо, вона поранена, можливо, її забрали на Київ, а вона без документів… Я шукала її місяць, а на її день народження, 1 квітня, вона зробила мені подарунок – мені прислали відео на опізнання, де вона лежить з велосипедом…. Я бачила, що це була моя мама, але я не могла повірити… Тіло було понівечене, лежало надворі майже місяць….».

Ольга жінка з червоними нігтями

Дівчата зізналася, що їй особливо боляче, коли в коментарях з’являються дописи про акторів.

«Я хочу їм сказати – приведіть мою маму. Я буду кричати перша, що це актори, тільки приведіть мою маму».

Ольга розповіла, що страшна звістка змусила і її думати про смерть, але до життя вернула думка про тих, кому ще гірше:

«Коли я про це дізналася, в мене було таке відчуття, що мені перебили хребет. Я лягла і все… зупинився час… В мене не має сім’ї, в мене не має чоловіка, я думала про те, що я уже й не хочу… Я буду лежати і плакати, і якщо пощастить, то теж помру. Але одного разу я вночі прокинулася з силами, яких раніше не було. Я подумала, що якщо моя мама була опорою, тою силою, за якою я бачила своє майбутнє, то чому я не можу бути тією силою для набагато менших – діток, яким теж так тяжко. Деякі з них не тільки втратили батьків, вони бачили це на власні очі, вони пережили тяжкий шок для психіки, яка не сформувалася. Тому я вирішила, що я в честь своєї мами, в пам'ять і в допомогу собі- щоб знайти хоч якийсь сенс життя зараз, я стану опорою для цих маленьких діток і почну збирати кошти в фонд, який допомагатиме діткам, які втратили своїх батьків».

фонд Ольга

Оля зізналася, що їй потрібна юридична допомога для оформлення фонду. І зазначила, що вже створено чат-бот, в якому можна фіксувати, ким ви доводитеся дитині і свою історію.

«Коли мене запитують про маму, то я кажу: уявіть собі, що якщо вона тільки своєю частинкою, своєю рукою, змогла звернути так багато на себе уваги і відкрити так багато сердець, то що вона могла зробити своєю душею, якби вона була жива».

Зіркові новини
Всі відео
Новини по темі

Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Приймаю